Wraz z końcem sezonu letniego przychodzi czas, gdzie wiele firm obniża swoją produkcję bądź zmniejsza liczbę wykonywanych usług. Są przedsiębiorstwa, w których działanie jest całkowicie zamrożone, ale są też takie, gdzie niezmiennie czy to wiosna, lato, jesień czy zima płynność prac jest na równym poziomie. Często zakłady oferują różny wachlarz wykonywanych usług zależny od danej pory roku. Przedsiębiorcy wtedy są w stanie zapewnić sobie oraz swoim pracownikom i ich rodzinom godziwe życie przez cały rok, niezależnie od pory roku. 

Lokalna firma JOAND-STAL wraz z końcem sezonu letniego obniża produkcję swoich wyrobów, ale nieznacznie. To właśnie w czasie późnej jesieni oraz w okresie zimowym produkują oni garaże blaszane, wiaty, różnego rodzaju konstrukcje stalowe, aby wraz z nadejściem wiosny być przygotowanym na znaczący wzrost zamówień od klientów. Firma JOAND-STAL oferowane przez siebie produkty jest w stanie zaproponować odbiorcom od ręki, a także dostarczyć bądź wykonać ich montaż w sposób błyskawiczny. Potencjalny klient ma wtedy towar dostępny na „już” lub w bardzo szybkim czasie. Jest to wielka zaleta JOAND-STAL.

Nadejście zimy, duże opady śniegu przynoszą drugie żniwa firmie EJAS. Sezon letni to malowanie lub mycie elewacji budynków, zaś sezon zimowy to odmienne działanie tego przedsiębiorstwa, które skierowane jest na usługę odśnieżania dachów. Wraz ze wzrostem opadów śniegu ilość telefonów w przedsiębiorstwie EJAS znacząco rośnie. Zatem firma EJAS idealnie radzi sobie zarówno w porze ciepłej, jak i tej chłodniejszej.

Czy to lato, czy zima przewoźnik do Niemiec, firmy: Express-Line i Eurobus kursują nieprzerwanie. Zmiana pory roku dla tych przedsiębiorców nie ma żadnego znaczenia. W okresie zimowym bardzo dużo osób jeździ do Niemiec, szczególnie do pracy przy wykończeniowych wewnątrz budynków. Tak więc usługi świadczone przez Express-Line i Eurobus są oferowane systematycznie w ciągu roku, jeżdżą oni zgodnie z zaplanowanym harmonogramem kursów.

Radca Prawny z Limanowej jest dostępny dla swoich klientów niezależnie od pory roku. Sprawy wymagające porady prawnej nie mogą czekać, często są nawet bardzo pilne.  W zimie zatem usługi u mecenasa Grzegorza Biernata są oferowane na takim samym poziomie co w sezonie letnim. Działa on cały czas, dostarczając Szeroki wachlarz usług i porad prawniczych

Przedsiębiorcy w Polsce są bardzo pracowici, dbają o wizerunek swoich firm, ale także o swoich pracowników, dając im pracę zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Pomysłowość oraz plan pracy pozwalają na funkcjonowanie i działanie wspomnianych wyżej firm przez cały rok.