Jak zorganizować przestrzeń garażu?

Garaż to niezwykle przydatne pomieszczenie, które może pełnić przeróżne funkcje. Może z powodzeniem zastąpić wiele potrzebnych miejsc typu piwnica, kotłownia, warsztat czy spiżarnia. Może też pozostać po prostu garażem, praktycznie rzecz ujmując schronieniem naszego auta. Przed podjęciem decyzji, jak go zaprojektować, warto rozważyć szereg możliwości.

A może zamiast piwnicy?

Jeśli nasz dom nie ma podpiwniczenia, dobrym rozwiązaniem będzie organizacja piwnicy w garażu. Wszystko to, co zazwyczaj chowamy na przysłowiowe później, różnego rodzaju sprzęty, posezonową odzież, możemy tam ulokować. Mądrze rozmieszczone meble i podwieszane półki, stworzą nam przydatny organizer. Każda gospodyni domowa znajdzie tam miejsce na słoiki z konfiturą czy zawekowanym bigosem.

Kotłownia i pralnia

MARMET Garaże blaszane.

Niektórzy mogą zdecydować się na usytuowanie kotłowni w garażu. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku zbyt mało wydzielonej przestrzeni gospodarczej w części mieszkalnej. Możemy także dodatkowo umieścić pralnię, pamiętając przy tym o zapotrzebowaniu na ogrzewanie. Miejmy na uwadze kwestie wentylacji, bez których pralnia nie będzie prawidłowo funkcjonować.

Warsztat dla majsterkowicza

Jeśli mamy w domu męża “złotą rączkę”, który z ogromnym zapałem ima się wszelkich usterek i najdrobniejszych zadań naprawczych, garaż jako warsztat to strzał w dziesiątkę. Odpowiednio rozmieszczone półki i uchwyty na narzędzia mocowane przy ścianach, zaoszczędzą miejsca na rozstawienie stołu. Będzie to modelowym miejscem na fachowe wykonywanie wszelkich prac warsztatowych. Taki garaż to marzenie każdego majsterkowicza i niejednego ledwie odrośniętego od ziemi chłopca. Może właśnie w tym miejscu powstanie nierozerwalna więź ojca z synem. Takie rzeczy dzieją się naprawdę. Wyliczając różnorakie możliwości zastosowań powierzchni garażowej, mamy ogromne pole do popisu. Garaż może stać się wymarzonym pomieszczeniem dla gospodyni domowej lub zostać azylem dla prawdziwego mężczyzny. W sumie jako pralnia, kotłownia czy garderoba stanie się praktycznym wyjściem dla całej rodziny. Wybór należy do Was.

Zapraszamy na naszą stronę, gdzie zapoznasz się z naszą ofertą garaży blaszanych www.garaze-marmet.pl