Jaki garaż? STALBLACH!

Wybór garażu to nie jest wbrew pozorom oczywista sprawa. To nie butelka soku czy batonik na półce w sklepie. Decyzja ta wymaga odpowiedniego przemyślenia. W zależności od tego, jak ją zaplanujemy, tyle będziemy mogli zaoszczędzić czasu, przestrzeni, a nawet i dodatkowych funduszy.

Czym się kierować w wyborze?

STALBLACH. Jaki garaż wybrać

Pierwszym podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać, jest to, do jakich celów nam ma służyć garaż? Czy ma on być jedynie miejscem przechowywania auta? Czy może planujemy urządzić w nim dodatkowe pomieszczenie służące jako warsztat, spiżarnia lub przechowalnia? Pomysłów może być wiele. Są i tacy, którzy ze względów małego metrażu obiektu mieszkalnego decydują się na zrobienie kotłowni czy pralni w garażu. Dla innych, nieposiadających podpiwniczenia stanie się on częściową namiastką piwnicy. Drugie ważne pytanie dotyczy tego, czy garaż ma być połączony z bryłą domu, czy też będzie to obiekt wolno stojący.

Kwestie rozmiaru

W zależności od dokonanego wyboru i celu przeznaczenia, mamy do dyspozycji garaże jedno lub dwustanowiskowe. Na te drugie z pewnością zdecydujemy się, jeśli w planach mamy urządzenie dodatkowego pomieszczenia w garażu, a oprócz tego posiadamy auto. Im więcej będziemy chcieli rzeczy przechowywać, tym bardziej przestronny garaż powinniśmy wybrać. W sytuacji, gdy na stanie posiadamy dwa auta, warto zdecydować się na garaż z dwoma bramami wjazdowymi. Pozostaje jeszcze kwestia okna, które także trzeba uwzględnić w projekcie, zanim podejmiemy decyzję. To samo ma się w przypadku dodatkowych drzwi wejściowych czy przejściowych do domu, jeśli garaż będzie ulokowany ściśle przy obiekcie mieszkalnym.

Zalety małych i dużych konstrukcji

Jeśli chodzi o atuty niewielkich budynków, jak i tych większych, to oba znajdą swoich zwolenników. Ktoś, kto kocha uprawiać ogród i planuje sadzenie kolejnych grządek nowych kwiatów czy warzyw, uzna mały garaż za idealne rozwiązanie. Dlaczego? Po prostu będzie miał więcej miejsca na ogrodowe szaleństwa. Znowu zagorzały fan porządku, który lubi, gdy wszystko ma swoje miejsce, będzie cieszył się dużą konstrukcją stalową. Duży garaż będzie dla niego dodatkową powierzchnią użytkową do odpowiedniej organizacji swojego otoczenia. Decyzję co do wyboru garażu podejmijmy zatem w oparciu o nasze indywidualne potrzeby, wówczas z pewnością będziemy usatysfakcjonowani efektem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą gotowych rozwiązań, bez konieczności oczekiwania na realizację: www.stalblach.pl