Przerażające pogłoski o segregacji sanitarnej w związku z trwającą pandemią Covid-19 zapierają dech w piersiach zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym. Rząd podkreśla, że obecna sytuacja może się pogorszyć i będą konieczne dodatkowe formy zabezpieczenia społeczeństwa. Przymusowe szczepienia zniechęcają wiele osób do poruszania tej tematyki, ponieważ nie wyobrażają oni sobie konieczności poddania się im. Choć spora część osób jest już zaszczepiona, jeszcze znaczna część Polaków stawia widoczną kontrę, obawiając się o konsekwencje przyjęcia szczepionki

Firmy czują niepewność. Nie chcą one kolejnych obostrzeń i zakłóceń swoich prac związanych m.in. z produkcją czy to mebli ogrodowych, czy konstrukcji stalowych. Każda branża obawia się, czy podobna sytuacja z ostatniego okresu obostrzeń pozwoli im przetrwać na rynku. Sklepy stacjonarne, które nie posiadają internetowych kanałów sprzedaży, czują ogromny strach i widmo zamknięcia lokali. Wiedzą, że ponowne zablokowanie ich działań może skończyć się bardzo niekorzystnie dla dalszego prosperowania firmy. W związku z tym nasuwa się jeden wniosek, aby popracować nad swoim wizerunkiem internetowym i mieć w zanadrzu dobrze funkcjonujące kanały w social mediach, dzięki którym pozycja na rynku będzie miała szansę się utrzymać. Posiadanie swojego sklepu internetowego również ułatwia skalę sprzedaży swoich usług czy produktów, w tym np.: chemię, dodatki dekoracyjne lub obuwie. Internet daje w obecnych czasach wiele możliwości rozwoju i komunikacji ze swoimi potencjalnymi klientami, a tym samym wpływa na rozwój marketingu sprzedażowego. W sieci możesz świadczyć swoje usługi lub sprzedawać nawet na skalę krajową czy światową. Łatwy dostęp do wielu informacji w Internecie daje szansę na stworzenie reklamy i rozwój swojej marki osobistej lub firmowej. Warto wykorzystać ten potencjał i postarać się utrzymać swoją pozycję na rynku pomimo panującej pandemii i licznych obostrzeń. 

Obawy związane z ponownym zamknięciem polskiej gospodarki to czarny scenariusz tegorocznej jesieni. Pomimo to przedsiębiorcy nie poddają się i chcą w pełni utrzymać swoją pozycję na rynku poprzez liczne działania marketingowe w sieci. Przedsiębiorstwa wszelkimi siłami starają się pokazać swoje produkty oraz świadczone usługi w Internecie, który w ostatnim czasie trwania pandemii okazuje się jedyną możliwą formą rozwojowego funkcjonowania.