2020 rok z pewnością zaskoczył wiele osób, w szczególności przedsiębiorców. Rok ten rozpoczął się tragicznymi pożarami w Australii, gdzie spłonęło około 10 mln hektarów. W Polsce czerwiec okazał się czasem powodziowym dla wielu mieszkańców naszego kraju. Liczne podtopienia oraz powodzie w wielu powiatach, w szczególności w województwie małopolskim – powiat bocheński, myślenicki oraz limanowski – siały spustoszenie, a nierówna walka z żywiołem zniszczyła wiele domów, mieszkań, sklepów oraz innych zabudowań użytkowych. Ponadto niegasnąca pandemia koronawirusa, która dotyczy całego świata, wywołała i nadal wywołuje ogromne straty oraz utratę stabilności gospodarki.

Produkty i usługi na polskim rynku

Jak do tej pory rok 2020 okazał się bardzo nieprzewidywalny. Jednak firmy Stalblach oraz Marmet prężnie działają i w swojej ofercie przedstawiają wiele możliwości garaży blaszanych, które cechuje niższa cena, szybki montaż oraz możliwość postawienia go, do określonego metrażu, bez pozwolenia. Branża ta rozwija się z roku na rok, zauważając coraz większy popyt na konstrukcje stalowe.

Pandemia wpłynęła także na zakupy w sklepach tradycyjnych K2 Obuwie. Zauważalny jest wysoki trend przenoszenia zakupów stacjonarnych do sieci. W związku z tym sklep K2 Obuwie prężnie rozwija swój sklep internetowy, sukcesywnie poszerzając i odświeżając swoją ofertę.

Firma Ejas zajmuje się pracami na wysokościach, w szczególności oferuje się w zakresie odśnieżania dachów. Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego usługa ta już niebawem będzie chętnie wykorzystywana. Firma ta posiada odpowiedni sprzęt oraz wyspecjalizowaną kadrę, która chętnie podejmie się tego typu prac na kamienicach czy biurowcach w Krakowie oraz okolicach.

Firma Wikdoor dzięki znajomości branży oraz wysokiej jakości produktom zauważa wzmożone zainteresowanie zakupem okien i drzwi w związku z nadchodzącą zimą. Klienci rezerwują także terminy usługi montażu na wiosnę 2021.

Pojawia się także pytanie wśród przewoźników, czy ich usługi przetrwają na rynku. Okazuje się, że pomimo ciężkiej sytuacji w Polsce wiele osób wyjeżdża poza granice kraju. Przewoźnicy rokują także, że transport zostanie jeszcze bardziej wzmożony w momencie, gdy Polacy będą szukać pracy poza granicami.

Pojawia się coraz więcej niedomówień związanych z przepisami w walce z koronawirusem. Radca Limanowa podkreśla, że ludzie często nie wiedzą, do jakich wytycznych się stosować. Radca prawny podkreśla, że najważniejsze wzmianki zawarte są w ustawie covidowej, w rozporządzeniach rządu, a także w wytycznych sanepidu oraz starostwa powiatowego odpowiedniego dla miejsca zamieszkania. Wszelkie informacje są podawane w strefie publicznej.

Właściciel sklepu Tommy Shop zauważa, że w związku z zaistniałą sytuacją pojawia się coraz większy popyt na odzież, w odniesieniu do zakupów on-line. Tommy Shop właśnie wkracza na rynek i z ogromną motywacją chce wykorzystać ten moment na rozwój swojej marki.

Nie można zaprzeczyć, że 2020 rok to czas burzliwych zmian i ciągłych wahań. Mimo to polscy przedsiębiorcy z pełnym zaangażowaniem chcą przeciwstawić się spustoszeniu, jakie wywołuje pandemia koronawirusa i zachęcać do współpracy nowych klientów.