Transport do Dortmundu – co warto zobaczyć w Dortmundzie

Dortmund to miasto w zachodniej części Niemiec. Jest znaczącym ośrodkiem przemysłowym. Szczyci się, jako centrum finansowo handlowe. Miasto posiada liczne banki. Jest ważnym węzłem kolejowych i drogowym. Zobaczyć możemy liczne gotyckie kościoły, zabytki, ruiny zamku. Możemy zwiedzić muzea. Odwiedzić możemy romańsko-gotycki Kościół Mariacki z ok. 1220 r. Warto zobaczyć ruiny zamku Hohensyburg z 1150 roku. Odwiedzić można Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Browarnictwa, Muzeum Samochodów Zabytkowych. Dortmund słynie z posiadania znanego piłkarskiego zespołu „Borussia Dortmund”. Jest to najbardziej utytułowany zespół piłkarski. Każdy miłośnik sportu może wybrać się na stadion w Dortmundzie i zobaczyć na żywo mecz piłkarski. Dla relaksu można obejrzeć Ogrody zoologiczne i botaniczne, w tym słynny Botanischer Garten Rombergpark, w którym znajduje się ogromna szklarnia ze storczykami i kaktusami. Dortmund jest miastem szeroko rozwiniętym. Znajduje się w mieście ok. 14 stacji kolejowych, port lotniczy 11 km od centrum.

Skąd wyjeżdżamy? Przebieg naszej trasy

Trasę Rozpoczynamy w mieście Nowy Sącz. Później kierujemy się na zachód przez największe miasta południowej Polski: Limanowa, Mszana Dolna, Myślenice, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Zgorzelec. Gdy miniemy granicę państwa polskiego, docieramy do Niemiec i mijamy Chemnitz, Gera, Jena, Erfurt, Gissen, Siegen, Wuppertal, Dortmund, Essen, Diusburg, Dusseldorf, Kolonia, Bonn, Aachen. Podróżując z firmą Express-Line dotrzemy bezpiecznie do miasta Dortmund.

Jak jechać do Niemiec, to tylko z Express-Line

Wybierając naszą firmę Express-Line Przewóz osób i paczek do Niemiec, otrzymujemy gwarancję bezpieczeństwa i wysokiego komfortu przejazdu. Naszym priorytetem jest oferowanie usług przewozu osób z Polski do Niemiec na najwyższym poziomie. Inwestujemy w nowoczesną flotę, zatrudniamy wyspecjalizowanych fachowców. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy i zarezerwowania biletu.