Różnego rodzaju branże inaczej funkcjonują w sezonie letnim, a inaczej w sezonie zimowym. Zima z pewnością wpływa na kondycję wielu firm. Zmienność warunków pogodowych, krótszy dzień przyczyniają się w wielu zakładach do skrócenia czasu pracy. Efektywność pracowników również jest ograniczona. Duży mróz czy zamiecie śnieżne powodują również zaprzestanie funkcjonowania pewnych gałęzi gospodarki do minimum. Przedsiębiorcy często, by nie zaprzestać działania ich firm w sezonie zimowym, uruchamiają inny rodzaj wykonywanych czynności, aby zapewnić sobie oraz swoim pracownikom zyski, a także godziwe życie w tym okresie. 

STALBLACH oraz MARMET, którzy zajmują się produkcją garaży blaszanych, wiat oraz bram garażowych, a także kojców dla psów działają w okresie zimowym nieprzerwanie. Produkcja oraz magazynowanie tych elementów przyczynia się do jeszcze szybszego realizowania zleceń klientów, którzy wraz z początkiem wiosny składają szereg zamówień. Złożone zamówienia są wtedy rozpatrywane w sposób błyskawiczny, co przyczynia się do zwiększenia satysfakcji klientów korzystających z usług branży konstrukcji stalowych.

Okres jesienny, a także zima to w firmie K2 Obuwie wymiana asortymentu. Żegnanie lata, a witanie chłodnych dni powoduje zmianę kolekcji. Na półkach pojawiają się kozaki, trzewiki, sztyblety, botki, różnego typu buty ocieplane. Dostępny asortyment polskich producentów w sklepie K2 Obuwie na pewno zaskoczy niejednego klienta.

Praca w przedsiębiorstwie EJAS w zależności od sezonu jest odmienna. Lato to nawał pracy spowodowany malowaniem elewacji budynków, zima to z kolei odśnieżanie dachów kamienic, wieżowców czy biurowców. W firmie EJAS pracy nie brakuje! Są oni do dyspozycji o każdej porze roku niezależnie czy to wiosna, lato, jesień czy zima.

Okres zimowy to także czas planowania, ustalania szczegółów na nowy rok. Dla firmy WIKDOOR ten moment jest idealnym czasem, by wspólnie z klientami ustalić szczegóły zbliżającej się wiosny. To właśnie w zimie szereg klientów planuje remonty swoich domów, wymiany okien, drzwi, witryn. To także plany spowodowane budową domu lub kontynuowaniem dalszych prac przy nowo wybudowanych obiektach, m.in. uzupełnianie ich o różnego rodzaju przeszklenia. Zamawianie i rezerwowanie produktów oraz ekip monterskich w okresie zimowym to w firmie WIKDOOR naturalna kolej rzeczy.

Express-Line i Eurobus kursują nieprzerwanie w ciągu całego roku. Niezależne czy to wiosna, lato, jesień czy zima pokonują oni trasy o ustalonych godzinach, po wyznaczonych trasach. Każdy klient o każdej porze roku z Expres-Line i Eurobus dotrze pod wskazany adres.

Prawnik Radca Prawny Grzegorz Biernat działa niezmiennie przez cały rok. Wpływ warunków atmosferycznych jest dla niego nieistotny. O każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych w pełni profesjonalnie obsługuje swoich klientów.

Sprzedaż odzieży w Tommy Shop w okresie zimowym to przede wszystkim uzupełnianie asortymentu zimowego, promowanie go, a także sama sprzedaż najnowszej kolekcji. Dla nich to także przygotowania do kolejnego sezonu i wprowadzanie kolekcji wiosna-lato 2021. Tommy Shop o każdej porze roku ma odpowiednią odzież na każde warunki. 

W zależności od danej pory roku każda branża rządzi się swoimi prawami. Jedni funkcjonują przez całe 365 dni nieprzerwanie, dla innych okres zimowy jest czasem spokojniejszym. Mimo to każda z wymienionych firm przez cały rok myśli o satysfakcji i pełnym zadowoleniu swoich klientów oraz zaspakajaniu ich potrzeb począwszy od branży konstrukcji stalowych, branży okiennej po sprzedaż odzieży, obuwia, malowania elewacji, odśnieżania dachów, czy przewozie osób, a także porad prawniczych